Wysoccy - Materiały Budowlane Chojnice

Budowa domu
WYSOCCY Spółka Jawna

ul. Zakładowa 4
89-600 Chojnice
tel. 52 397 14 48
tel./fax 52 397 80 71
Szukaj na stronie:

Ościeżnica wewnątrzlokalowa
kątowa duża
Vetrex - autoryzowany przedstawiciel
Polityka jakości

Materiały ścienne > WEINERBERGER

Powrót

POROTHERM

 
Nadproża
Ściany
Stropy
ZaprawyNADPROŻA

    Zastosowanie belek nadprożowych Porotherm znacznie skraca czas budowy. Belki nadprożowe Porotherm 11.5 i Porotherm 14.5 po oparciu na murze nie stanowią jeszcze nadproża - wymagają nadmurowania lub nadbetonowania. Natomiast belki nadprożowe Porotherm 23.8 po oparciu na murze od razu pełnią funkcje nośną.


Porotherm 11,5
 

    Ceramiczna-żelbetowa belka nadprożowa Porotherm 11.5. Nadproże powstaje bpoprzez nadmurowanie belek nadprożowych cegłami lub pustakami bądź poprzez nadbetonowanie.


Porotherm 14,5
 

    Ceramiczna-żelbetowa belka nadprożowa Porotherm 14.5. Nadproże powstaje poprzez nadmurowanie belek nadprożowych cegłami lub pustakami bądź poprzez nadbetonowanie.


Porotherm 23,8
 

    Ceramiczna-żelbetowa belka nadprożowa Porotherm 23.8. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, nie wymaga nadmurowywania.
ŚCIANY

   
Pustaki Porotherm 50 P+W, 44 P+W i 38 P+W są podstawowymi produktami systemu Porotherm, przeznaczonymi do budowy zewnętrznych ścian konstrukcyjnych w technologii jednowarstwowej, niewymagających docieplenia. Z pozostałych pustaków wykonywać można wszystkie inne rodzaje ścian w budynkach.


Porotherm 8 P+W
 


   
Ściana działowa, osłonowa (zewnętrzna warstwa muru trójwarstwowego), osłona wieńca. Grubość ściany wynosi 8 cm.

Porotherm 11,5 P+W
 


   
Ściana działowa, osłonowa (zewnętrzna warstwa muru trójwarstwowego), osłona wieńca. Grubość ściany wynosi 11,5 cm.
Porotherm 18,8 P+W
 


   
Ściana zewnętrzna nośna z dociepleniem lub wewnętrzna nośna. Grubość ściany wynosi 18,8 cm.

Porotherm 25 AKU
 


   
Ściana akustyczna o grubości 25 cm. Współczynnik Rw=60 dB.


Porotherm 25 P+W
 


   
Ściana zewnętrzna nośna z dociepleniem lub wewnętrzna nośna. Grubość ściany wynosi 25 cm.


Porotherm 30 P+W
 


   
Ściana zewnętrzna nośna z dociepleniem lub wewnętrzna nośna. Grubość ściany wynosi 30 cm.


Porotherm 38 P+W
 


   
Zewnętrzna ściana nośna bez docieplenia o współczynniku przenikania ciepła U=0,35 W/m²K. Grubość ściany wynosi 38 cm.


Porotherm 44 P+W
 


   
Zewnętrzna ściana nośna bez docieplenia o współczynniku przenikania ciepła U=0,31 W/m²K.  Grubość ściany wynosi 44 cm.


Porotherm 50 P+W

 


   
Nowość! Pierwsza w Polsce ceramiczna ściana zewnętrzna bez docieplenia o współczynniku U=0,29 W/m²K. Grubość ściany wynosi 50 cm.
STROPY

     Strop Porotherm składa się z elementów noścnych (belek) oraz wypełniających (pustaków). Dzięki zastosowaniu ceramiki poryzowanej unikalne cechy tego materiału przekładają się na walory użytkowe stropu.
 


    Ceramiczno-żelbetowe belki stropowe Porotherm są elementami nośnymi w gęstożebrowym stropie Porotherm. Długość belek wynosi od 1,75 do 8,25 m, dostępne są w module co 25 cm.

Porotherm 8 - 50
 
          Pustak uzupełniający w stropie o rozstawie 50 cm grubości 8 cm, stanowiący szalunek tracony w miejscach wymagających lokalnego zwiększenia nośności stropu.


Porotherm 8 - 62,5
 
          Pustak uzupełniający w stropie o rozstawie 62,5 cm grubości 8 cm, stanowiący szalunek tracony w miejscach wymagających lokalnego zwiększenia nośności stropu.


Porotherm 15 - 50
 
          Ceramiczny strop gęstożebrowy o rozstawie osiowym belek 50 cm. Pustak o wysokości 19 cm wraz z warstwą nadbetonu 4 cm daje grubość konstrukcyjną stropu wynoszącą 23 cm.


Porotherm 15 - 62,5
 
          Ceramiczny strop gęstożebrowy o rozstawie osiowym belek 62,5 cm. Pustak o wysokości 15 cm wraz z warstwą nadbetonu 4 cm daje grubość konstrukcyjną stropu wynoszącą 19 cm


Porotherm 19 - 50
 
          Ceramiczny strop gęstożebrowy o rozstawie osiowym belek 50 cm. Pustak o wysokości 19 cm wraz z warstwą nadbetonu 4 cm daje grubość konstrukcyjną stropu wynoszącą 23 cm.


Porotherm 19 - 62,5
 
          Ceramiczny strop gęstożebrowy o rozstawie osiowym belek 62,5 cm. Pustak o wysokości 19 cm wraz z warstwą nadbetonu 4 cm daje grubość konstrukcyjną stropu wynoszącą 23 cm

Porotherm 23 - 50
 
          Ceramiczny strop gęstożebrowy o rozstawie osiowym belek 50 cm. Pustak o wysokości 23 cm wraz z warstwą nadbetonu 4 cm daje grubość konstrukcyjną stropu wynoszącą 27 cm.


Porotherm 23 - 62,5
 
          Ceramiczny strop gęstożebrowy o rozstawie osiowym belek 62,5 cm. Pustak o wysokości 23 cm wraz z warstwą nadbetonu 4 cm daje grubość konstrukcyjną stropu wynoszącą 27 cmZAPRAWY
 


   
Do wykonywania bądź wykończenia murów w systemie Porotherm należy stosować odpowiednie zaprawy murarskie i tynkarskie. Jednorodność termiczną jednowarstwowych ścian zewnętrznych zapewnia termoizolacyjna zaprawa murarska Porotherm TM. Polecana jest także termoizolacyjna zaprawa tynkarska Porotherm TO oraz tynk wykończeniowy Porotherm UNIVERSAL.


    Porotherm TO to termoizolacyjna zaprawa tynkarska na bazie perlitu. Stosowana jest do tynkowania na zewnątrz ścian z pustaków Porotherm.

    Porotherm TM jest termoizolacyjną zaprawą murarską stosowaną do jednowarstwowych ścian z pustaków Porotherm.

    Porotherm UNIVERSAL jest białą, wykończeniową zaprawą tynkarską. Stosowana jest do tynkowania na zewnątrz i wewnątrz, w tym jako ostatnia warstwa na tynk Porotherm TO.


Lokalizacja
Mapa Polski Wysoccy - dojazd, ul. Zakładowa
Projekt © strony internetowe, cms